Młodzi dyplomaci w natarciu!

Młodzieżowa Sztuka Dyplomacji to inicjatywa tworzona przez młodych i dla młodych. Projekt jest realizowana przez naszą fundację, a finansowany ze środków Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030″. Jego celem jest wzmocnienie pozytywnego wizerunku Polski na arenie międzynarodowej.

F8Dzięki edukacji z zakresu dyplomacji oraz historii wzrośnie świadomość młodego pokolenia na temat polskiej polityki zagranicznej. Podczas tworzenia projektu towarzyszy nam przesłanie kanclerza i hetmana Jana Zamoyskiego „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie.

Młodzieżowa Sztuka Dyplomacji to cztery intensywne zjazdy, spotkania z autorytetami z dziedziny szeroko rozumianej dyplomacji i polityki zagranicznej. Podczas zjazdów uczestnikom towarzyszą prelekcje i warsztaty, które pomagają wprowadzić młodych do świata polityki międzynarodowej i dyplomacji. To prelekcje dotyczące między innymi dyplomacji kulturalnej, protokołu dyplomatycznego, dress code ale także spotkania z urzędnikami Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz polskim konsulem w Norwegii w latach 2013-2019  Sławomirem Kowalskim.

Nasz projekt to także cykl warsztatów, podczas których nasi uczestnicy pracują nad niezbędnikiem wiedzy o Polsce, który będzie promował historię, tradycję i dokonania naszego kraju za granicą.

/red./

Tagi: , , ,

Facebook