Piotr Wasilewski gościem Porakna „Siódma9″

O rzeczywistości organizacji pozarządowych w dobie pandemii, pomocy seniorom i wolontariacie oraz Akademii Samorządu w autorskim poranku „Siódma9″ emitowanym m.in. na falach stacji tj. Radio Nadzieja i Radio Warszawa z red. Karolem Gacem rozmawiał Piotr Wasilewski.

Siódma9- Piotr Wasilewski 28.12.2020Piotr Wasilewski, który jest jednym z koordynatorów Akademii Samorządu przybliżał słuchaczom działania jakie realizuje nasza fundacja. Zarówno w odniesieniu do tych koncentrujących się na walce z pandemią i pomocy seniorom, jak i pozostałych na czele z z samą Akademią. Dużo miejsca poświęcono w audycji także dyskusji na temat samej młodzieży, jej zaangażowaniu w wolontariat oraz sprawy społeczne.

Jak zauważył Piotr Wasilewski: „Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, czas wzajemnej troski, szczególnie międzypokoleniowej. Żyjemy w czasach, kiedy różne pokolenia trochę różnie postrzegają rzeczywistość przez różne bodźce, które na nie wpływają. Na młodych w większym stopniu nowe technologie co oznacza nowe możliwości, ale też zagrożenia. Nadal nie zapominamy czym święta Bożego Narodzenia są i czyje urodziny tego dnia obchodzimy”.

Zwieńczeniem rozmowy była zachęta do włączenia się w działania nie tylko naszej fundacji ale również innych organizacji III sektora zwłaszcza w odniesieniu do osób starszych i potrzebujących.  Jak stwierdził Piotr Wasilewski: „Zapraszamy ich do wzięcia udziału w akcji. Pokazujemy im w prosty sposób jakie są możliwości i na czym ta pomoc polega. To nie jest nic strasznego i każdy może pomóc, na tyle na ile może, na ile jest wstanie”.

Do odsłuchania całej rozmowy zapraszamy pod link: http://siodma9.pl/wiadomosci/item/5033-piotr-wasilewski-pokazuje-sie-wulgarna-mlodziez-wolontariat-jest-mniej-medialny?fbclid=IwAR0NAik0AlmPVbCKSjxVU2ANR5xMgOMUd0PRrYNWOXuEiR9ctKYb_4OKD-I

 

Foto: Siódma9.pl

/red./

Tagi: , , ,

Facebook