Słuchacze AP i AS z wizytą w Ministerstwie Spraw Zagranicznych

W piątek, 10 września 2021 roku słuchacze Akademii Patriotyzmu oraz Akademii Samorządu mieli niezwykłą przyjemność wziąć udział w spotkaniu z Wiceministrem Spraw Zagranicznych, Szymonem Szynkowskim vel Sękiem w siedzibie MSZ.

AP i AS w MSZ- 10.09.2021Wizyta w gmachu Ministerstwa Spraw Zagranicznych rozpoczęła się od spotkania z sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Panem Ministrem Szymonem Szynkowskim vel Sękiem. Podczas spotkania rozmawiano głównie o możliwości wdrożenia młodych ludzi w dyplomację oraz politykę zagraniczną, w celu pobudzenia kontaktu z młodym pokoleniem oraz wygenerowania grupy liderów, którzy w przyszłości w sposób odpowiedzialny tworzyć będą siłę polskiej dyplomacji i polityki zagranicznej. Dla nas, jako Fundacji budującym jest fakt, że to uczestnicy naszych projektów mogą realnie wpływać i współdziałać z decydentami w zakresie realizacji tego celu.

W drugiej części spotkania Pan Minister Szymon Szynkowski vel Sęk oprowadził uczestników naszych projektów po gmachu ministerstwa. Była to okazja do zobaczenia miejsc, w których podejmowane są m.in. ważne decyzje, mające wpływ na politykę, a nawet całokształt funkcjonowania państwa na arenie międzynarodowej. Pan Minister przybliżył uczestnikom spotkania elementy protokołu dyplomatycznego, które obowiązują w czasie oficjalnych wizyt w tym budynku. Była to także okazja do poznania zasad obowiązujących pracowników MSZ oraz szerokiej wiedzy z zakresu działania całego ministerstwa i obowiązków pracowników. Na koniec każda osoba biorąca udział w spotkaniu otrzymała upominki, które będą przypominać o tej wyjątkowej wizycie.

Jak podkreślają sami uczestnicy spotkania, był to bardzo udany i owocny dzień. Są w pełni zmotywowani do dalszych działań i dziękują za gościnność oraz przekazaną wiedzę. My również, jako Fundacja Centrum im. Władysława Grabskiego wyrażamy ogromną wdzięczność za otwartość na głos młodego pokolenia, a także za cenną działalność na rzecz kształtowania przyszłych liderów, gdyż jest to jeden z kluczowych celów projektów, których jesteśmy organizatorem.

 

/red./

Fot: Gabriel Piętka/MSZ

Tagi: , , ,

Facebook