Trwa II Zjazd Akademii Samorządu. Tym razem o wykorzystaniu potencjału młodzieży, kulturze i edukacji

Od wczoraj tj. piątku 21. sierpnia w podwarszawskich Falentach trwa II zjazd Akademii Samorządu. Podobnie jak podczas lipcowego zjazdu również i tym razem młodzież spotka się nie tylko z ekspertami i specjalistami, ale w ramach wymiany zdań skonfrontuje między sobą opinie na temat tego jak skutecznie działać, wykorzystywać swój potencjał oraz zastanowi się nad mocnymi i słabymi stronami polityki Unii Europejskiej w  zakresie edukacji i kultury.

AS II zzjazdJak mówi jedna z uczestniczek ASa, Paulina Nowak: Zjazdy Akademii to bardzo intensywnie i ciekawie spędzony czas. Jako uczestnicy mamy możliwość bezpośredniej rozmowy z decydentami, co pozwala nam nie tylko na bliższe poznanie ich pracy ale także umożliwia rozwijać swoje kompetencje miękkie np. angażując się w debaty, rozmowy i liczne wymiany zdań. Jak dodaje, udział w projekcie:  To także szansa dla tych, którym  zależy na przyszłości kraju i świata, dla ludzi zainteresowanych polityką  w jej pozytywnym aspekcie (…) Z niecierpliwością czekam na kolejne zjazdy, kolejnych gości i kolejne rozmowy w kuluarach. Dlatego cieszę się, że dane mi jest być uczestnikiem tego projektu bo wiem że razem możemy tworzyć lepsze jutro.

Tym razem wśród zaproszonych gości będą m.in. Paulina Worożbit, specjalistka od marketingu, wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko, Piotr Mazurek, szef gabinetu Wiceprezesa rady Ministrów i Współprzewodniczący Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem oraz Karol Gac, dziennikarz związany z „Do Rzeczy” i TVP.

Sierpniowy zjazd jest drugim z serii sześciu jakie odbędą się w ramach projektu pomiędzy lipcem a grudniem bieżącego roku. Każdorazowo bierze w nim udział ok. 30 uczestników oraz zaproszeni goście, eksperci i decydenci.

Akademia Samorządu to inicjatywa realizowana przez naszą fundację a współfinansowana w ramach programu UE Erasmus+. Jej adresatami jest młodzieży między 18 a 30 rokiem życia. Podczas warsztatów, spotkań, debat i dyskusji młodzi ludzie nabywają wiedzy, doświadczenia oraz umiejętności, które sprawią, że w przyszłości staną się liderami lokalnych i krajowych środowisk i organizacji.

/red./

Tagi: , , , , , ,

Facebook