Wielki finał Akademii Samorządu 2020

W miniony weekend odbył się VI zjazd Akademii Samorządu 2020. Było to ostatnie spotkanie w ramach zeszłorocznej edycji. Warunki epidemiczne spowodowały, że dwa ostatnie zjazdy odbyły się w roku 2021, przez co projekt trwał rekordowo długo. Po prawie półrocznej przerwie młodzi ludzie, spragnieni nabywania nowej wiedzy, doświadczenia i kompetencji zabrali się ponownie do intensywnej pracy. Jak zawsze nie zabrakło znanych i cenionych gości. Wśród nich byli m.in. Bartłomiej Orzeł – pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. programu ,,Czyste Powietrze”, dr Mirosław Czado – wieloletni pracownik Muzeum Powstania Warszawskiego i Rafał Zgorzelski – Członek Zarządu PKP.

W trakcie ostatniego zjazdu młodzi uczestnicy efektywnie pracowali także nad ukończeniem raportu „Akademii Samorządu 2020″, który ma stanowić zbiór wskazówek prowadzących do modelowego dialogu młodych ludzi z decydentami. Oprócz tego przeprowadzili zaawansowaną symulację kampanii wyborczej, a w rolę kandydatów na prezydenta wcielili się sami młodzi „ASowicze”

206667776_4206868459352069_8051111409601041307_nOstatniego dnia miało miejsce uroczyste zakończenie „Akademii Samorządu 2020″. Najbardziej zaangażowane i wyróżniające się osoby, które wyróżniły się w minikonkursach i grach organizowanych w ramach projektu  otrzymały nagrody i upominki.  Każdy z uczestników otrzymał także oficjalny certyfikat Youthpass potwierdzający udział w projekcie. Końcowe wystąpienie do młodych ludzi skierował dr Krzysztof Tenerowicz – Prezes Fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego. Mówił o początkach projektu, jego organizacji i przebiegu. Podkreślał znaczenie tworzenia wspólnoty osób zaangażowanych w rozwój lokalnych i tematycznych środowisk oraz ich wpływ na rzeczywistość. Z satysfakcją zauważył, że juz dzisiaj wśród uczestników projektu dostrzega prawdziwych liderów młodego pokolenia, złożył też podziękowania wszystkim uczestnikom, podkreślając ich zaangażowanie. Koordynatorzy i uczestnicy mocno podkreślali w swoich wypowiedziach szereg osiągnieć minionej już edycji „Akademii Samorządu”. Wspominali także o dostrzegalnym rozwoju każdego z uczestników, wspólnie spędzonych chwilach i wielkim zaangażowaniu w pracę jakie miało miejsce w trakcie realizacji projektu.

Przypomnijmy, że Akademia Samorządu to projekt, który jest współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej ,, Erasmus+”. Jest on skierowany do młodych ludzi zaangażowanych w życie społeczne w wieku od 18 do 30 roku życia. Obecnie trwa kolejna edycja „Akademii Samorządu 2021″.

 

/r/

Tagi: , ,

Facebook