Wracamy! Kolejny zjazd Akademii Samorządu 2020 i inauguracja edycji 2021

Długi czas oczekiwania i zmagań z pandemią wreszcie za nami. Dwa ostatnie weekendy to powrót naszych projektów. Najpierw V zjazd Akademii Samorządu- edycja 2020, a tydzień później inauguracyjne spotkanie „ASa” 2021. Musimy przyznać,  że odliczaliśmy już dni i godziny do spotkania „face to face”.

191480375_4105540532818196_8160619753719649613_nZjazdy jak zwykle przebiegły w twórczo i pracowicie. Najpierw „ASowicze” edycji 2020 spotkali się m.in. z Marcinem Wrońskim – zastępcą dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz Januszem Cieszyńskim, wiceprezydentem Chełma, w przeszłości wiceministrem zdrowia. Dyskutowali także nad raportem końcowym projektu, wracając też często do przeżyć z początkowych zjazdów, które w tej wyjątkowej edycji miał miejsce ponad rok temu. Tydzień później nowa edycja i nowi słuchacze.

Poza wstępnymi ustaleniami, wzajemnym poznaniem się, na zjeździe jak zawsze spotkaliśmy się  z ciekawymi panelistami. To dyrektor Anna Biała,  która odpowiada za rozwiązana innowacyjne Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wśród poruszanych tematów była m.in cyfryzacja, nowe technologie i sztuczna inteligencja. Kolejnym gościem był prezes Wód Polskich, Przemysław Daca, który koncentrował się na podniesieniu  naszej świadomości i wiedzy dotyczącej gospodarowania zasobami wodnymi i szeroko rozumianej ekologii. Kolejne spotkanie to wykład i dyskusja z Pełnomocnikiem Rządu ds. Polityki Młodzieżowej, Piotrem Mazurkiem. Tematy, które dominowały to zaangażowanie społeczne młodych osób, strategia państwa wobec młodzieży czy rozwój kompetencji młodzieżowych rad czyli tematy nad wyraz  bliskie wszystkim uczestnikom Akademii Samorządu.

Przypomnijmy, że Akademia Samorządu to projekt, który jest współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+. Licząc na to, że pandemia nie będzie już krzyżowała naszych planów z utęsknieniem czekamy już na kolejne zjazdy. Do zobaczenia!

 

/red./

Tagi: , ,

Facebook