19. (futbolowe) spotkanie wtorkowe!

Nie samą pracą człowiek żyje 😉 Wychodząc z takiego właśnie założenia 19. spotkanie wtorkowe, 25 czerwca postanowiliśmy zorganizować jako preludium do ostatniego spotkania polskiej reprezentacji na EURO 2024. Tym samym batalia z Francją poprzedzona była dyskusją na temat „Rola piłki nożnej w kształtowaniu postaw patriotycznych”. Dyskusję poprowadził Mateusz Łukomski.

 

Piłka nożna bardzo często odgrywała bardzo duża rolę w kształtowaniu nie tylko postaw społecznych, ale także patriotycznych. Piłkarze zmieniający barwy narodowe by wspomnieć legendarnego Ernesta Wilimowskiego, wybierający grę dla innych barw (Lukas Podolski czy Miroslav Klose) to tylko wierzchołek góry lodowej. Pisał o tym m.in.Ryszard Kapuściński w „Wojnie futbolowej”, wspominali o tym dziennikarze obserwujący kibiców z transparentami „Solidarność” podczas Mundialu w 1982 roku. 

Tegoroczne Euro ma zdecydowanie niższą temperaturę, a i wyniki polskiej kadry specjalnie nie napawały nas optymizmem. Po spotkaniu, w nieco okrojonym składzie i  opuszczeni niestety przez koleżanki postanowiliśmy, bez względu na wszystko trzymać kciuki za biało-czerwonych w starciu z faworyzowaną Francją. Jak widać było warto ponieważ wynik 1-1 biorąc pod uwagę całokształt naszych dokonań na niemieckich stadionach należy uznać za sukces. Do zobaczenia na kolejnych, już wakacyjnych spotkaniach w CMN!

Przypominamy, że „Spotkania wtorkowe” są okazją do dołączenia do grona naszych sympatyków i współpracowników, a organizowane są w Centrum Myśli Narodowej przy ul. Baboszewskiej 6/73 w Warszawie. Wszystkich chętnych zapraszamy do odwiedzenia naszej siedziby!

 

/red./

Powstanie Centrum Myśli Narodowej sfinansowano ze środków Funduszu Patriotycznego funkcjonującego w ramach Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego.

Ostatnie aktualności