(BACG) Ariel Drabiński, Marek „Asimo” Szczechowski: „Zarządzanie kryzysowe i obrona cywilna w praktyce, czyli czego nas nauczyła powódź 2024?”

Klęska powodzi, która dotknęła Polskę w 2024 roku, była często porównywana do powodzi „tysiąclecia” z lipca 1997 roku. Porównanie to nie jest jednak zasadne, biorąc pod uwagę przygotowania państwa polskiego do walki z żywiołem, strukturę społeczną, stopień urbanizacji jak i poziom atomizacji społeczeństwa. Wszystkie te czynniki w połączeniu ze skalą klęski żywiołowej, powodują, że tragiczne wydarzenia, które dotknęły południe naszego państwa, są niejako wyjątkowe na tle naszej historii. Jak sobie poradziliśmy w obliczu tego wyzwania, jakie płyną z niego wnioski na przyszłość?

 

O tym wszystkim przeczytacie w kolejnej analizie powstałej w ramach Biura Analiz Centrum Grabskiego pt. „Zarządzanie kryzysowe i obrona cywilna w praktyce, czyli czego nas nauczyła powódź 2024” autorstwa Ariela Drabińskiego i Marka „Asimo”Szczechowskiego.

Zapraszamy do lektury!

Opracowanie dostępne jest pod linkiem: https://centrumgrabskiego.pl/wp-content/uploads/2024/11/Analiza-13-Zarzadzanie-kryzysowe-i-obrona-cywilna-w-praktyce-czyli-czego-nauczyla-nas-powodz-2024.pdf

 

/kt/

 

 

Analizę sfinansowano w ramach realizacji zadania: „Edukacja społeczno-ekonomiczna wraz ze strukturalnym wsparciem dla Biura Analiz Fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego” ze środków Narodowego Instytutu Wolności- Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO Priorytet 4.

Ostatnie aktualności