(BACG) Wraca temat reformy mediów publicznych. Przypominamy nasz głos w dyskusji

Dyskusja na temat mediów publicznych rozgrzewa debatę publiczną od wielu lat. Teraz wraca za sprawą nowego projektu, nad którym pracują specjaliści i rząd. Jakie będą jego założenia, co zmieni w dotychczasowym kształcie, a zwłaszcza finansowaniu?

Jak można przeczytać na łamach Onet.pl: – Proces likwidacji mediów publicznych powinien zakończyć się do końca tego roku – twierdzi na antenie Radia Katowice przewodniczący Rady Mediów Narodowych. Wojciech Król wskazał jednocześnie, że wiele zależy od tempa uchwalenia nowej ustawy medialnej. Nie wykluczył, że projekt może trafić do wykazu prac rządu jeszcze w tym miesiącu (…) Wojciech Król potwierdził w Radiu Katowice, że jednym z założeń nowej ustawy medialnej jest likwidacja abonamentu.– Abonament dzisiaj jest takim sztucznym tworem. Uznaliśmy, że nie będziemy tego abonamentu już utrzymywać. Finansowanie mediów będzie leżało po stronie budżetu państwa, czyli de facto z pieniędzy obywateli, tutaj nic się nie zmieni, nie będą po prostu ponosić kosztów opłaty abonamentowej– zapowiada przewodniczący Rady Mediów Narodowych w rozmowie z Pawłem Nadrowskim.

Jeśli jesteście ciekawi jakie zdanie na temat finansowania nadawców publicznych ma nasza fundacja zapraszamy do lektury opracowania autorstwa dr Krzysztofa Tenerowicza, prezesa CWG pt. „Media publiczne, czyli jakie?”. Zapraszamy!

 

Link do analizy poniżej:
https://centrumgrabskiego.pl/wp-content/uploads/2024/12/Analiza-15-Media-publiczne-czyli-jakie-1.pdf

 

 

/red./


Analiza powstała w ramach Biura Analiz Centrum Grabskiego, a sfinansowano ją ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO.

Ostatnie aktualności