Drugie „Spotkanie wtorkowe” za nami

Media publiczne to niezbędny element życia społecznego. Pod warunkiem oczywiście, że są w pełni niezależne i wolne oraz służą interesom społecznym, nie politycznym poszczególnych grup czy formacji politycznych. Właśnie finansowanie nadawców publicznych, ale też szerzej także komercyjnych było tematem kolejnego „Spotkania wtorkowego”.

 

Prelekcja, którą wygłosił dr Krzysztof Tenerowicz, wieloletni dziennikarz i ekonomista autor publikacji z zakresu finansowania nadawców publicznych była jednocześnie wstępem do warsztatów dziennikarskich jakie zostały przeprowadzone w tym samym dniu w CMN. Dyskusja jaka nastąpiła po wykładzie sprowadziła się do wniosku, że polskie media publiczne od dekad mają problem z niezależnością, a jednym z fundamentów jej potencjalnego uzyskania byłby nowy, przejrzysty system finansowania ich działalności.

 

Przypominamy, że #SpotkaniaWtorkowe są organizowane w Centrum Myśli Narodowej przy ul. Baboszewskiej 6/73 w Warszawie.

/red./

Powstanie Centrum Myśli Narodowej sfinansowano ze środków Funduszu Patriotycznego funkcjonującego w ramach Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego.

 

Ostatnie aktualności