15. Spotkanie wtorkowe. Czy jesteśmy gotowi na wojnę?

Czy jesteśmy gotowi na wojnę? Takie właśnie pytanie zadawaliśmy sobie podczas 15. już spotkania wtorkowego, które odbyło się 28. listopada br. Dyskusję na ten temat odbyliśmy na kanwie książki Wojciecha Parafjanowicza pt. „Polska na wojnie”.

 

Czy można się przygotować na wojnę? Zapewne nie. Czy można wyciągnąć wnioski z jej trwania, zwłaszcza jeśli tragedia wojennych zmagań ma miejsce za naszą granicą? W zasadzie to nasz obowiązek. Dyskutowaliśmy o tym czy rosyjska agresja pomogła naszemu krajowi, ale także i nam osobiście nabyć umiejętności, albo przynajmniej świadomości jakie mogą nam się przydać w przypadku konfliktu zbrojnego.

Jak wynika z lektury książki red. Parafjanowicza nasze państwo w wielu aspektach mogło zachować się lepiej, w niektórych zachowało się bardzo rozsądnie. Warto z tego wyciągać wnioski bowiem geopolityczna rzeczywistość niestety nie wygląda dla nas najlepiej.

Spotkanie dowiodło, że dyskusje na podobne tematy są niezwykle ciekawe i potrzebne, a zatem będziemy je kontynuować, zapraszamy do włączenia się w udział i przygotowanie kolejnych spotkań.

Przypominamy, że #SpotkaniaWtorkowe są organizowane w Centrum Myśli Narodowej przy ul. Baboszewskiej 6/73 w Warszawie.

Centrum Myśli Narodowej powstało dzięki dofinansowaniu ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego.

 

 

/red./

Ostatnie aktualności