Październikowe „Spotkanie wtorkowe”. Wybory jako święto demokracji

Kolejny miesiąc, kolejne „Spotkanie wtorkowe”. Tym razem nasze spotkanie odbyło się ostatniego dnia października. Tym samym mogliśmy na chłodno i znając już rozstrzygnięcia, podyskutować o ostatnich wyborach parlamentarnych.

 

Czy wybory są „świętem demokracji”? Jak wygląda historia wolnych wyborów w II i III Rzeczpospolitej oraz jaka polityczna rzeczywistość czeka nasz kraj w kadencji 2023-2027? Oto jedynie kilka z poruszonych podczas spotkania tematów. Nie zabrakło także prognoz co do tego kto może być nowym premierem, jak będzie wyglądał nowy gabinet oraz jakie wyzwania czekają nową większość parlamentarną.

Przy okazji zastanawialiśmy się jaki wpływ na rzeczywistość będzie miało teraz młode pokolenie polityków i działaczy młodzieżowych. Dyskusja była na tyle zacięta, że po zakończeniu oficjalnej części przeniosła się do nieodległej restauracji. Jak widać polityka wciąż potrafi ciekawić, intrygować i rozgrzewać emocje 😉

Przypominamy, że #SpotkaniaWtorkowe są organizowane w Centrum Myśli Narodowej przy ul. Baboszewskiej 6/73 w Warszawie.

Centrum Myśli Narodowej powstało dzięki dofinansowaniu ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego.

/red./

Ostatnie aktualności