Wystartowała kolejna edycja Akademii Samorządu!

Akademia Samorządu to najstarszy projekt spośród realizowanych przez naszą fundację. Początki to rok 2013. Tym milej realizować nam kolejną edycję, która tym razem przypada na lata 2023/2024. Jej inauguracyjny zjazd właśnie zakończył się w Krakowie.

 

W ramach bieżącej edycji zaplanowano 4 zjazdy. Jeden w 2023, trzy w 2024 roku. W dniach 8-10 grudnia w Krakowie spotkaliśmy sie po raz pierwszy. Motywem przewodnim trzydniowych wykładów, warsztatów i dyskusji były media, tym samym miejsce spotkania, a była nim siedziba Radia Kraków, nie było przypadkowe.

W piątek, 8 grudnia słuchacze spotkali się z dr hab. Klaudią Cymanow-Sosin, w sobotę debatowali na temat przyszłości mediów, jak również wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez red. Dominikę Kossakowska, szefową newsroomu Radia Kraków oraz dr. Krzysztofa Tenerowicza, prezesa Centrum Grabskiego. Pierwsze zajęcia były poświęcone zarządzaniu informacją, drugie temu jak radzić sobie z manipulacją i wpływem mediów.

Trzeci dzień zjazdu to zajęcia dotyczące skuteczności działań w sieci z uwzględnieniem elementów marketingu w polityce oraz biznesie. Zarówno początek, jak i koniec zajęć to także praca z ankietami, które pozwalają ocenić postęp w wiedzy i przyswojeniu praktycznej wiedzy na tematy poruszane podczas zajęć.

Warto podkreślić, że Projekt Akademia Samorządu 2023/2024 finansowany jest ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

Dziękujemy!

/red./

 

Ostatnie aktualności