(BACG) Katarzyna Klocek: O czym warto pamiętać zaczynając działalność gospodarczą

O czym warto pamiętać zaczynając działalność gospodarczą czyli Praktyczny poradnik początkującego przedsiębiorcy. To raport, w którym mec. Katarzyna Klocek w zwięzły i niezwykle praktyczny sposób przedstawia prozę życia z jaką muszą się zmierzyć początkujący przedsiębiorcy. Jak unikać błędów, na co zwracać szczególną uwagę, w co warto zainwestować swój czas i środki. To szereg wskazówek jakie znajdziecie w niniejszym opracowaniu. Powstało ono w trakcie realizacji zadania „Edukacja społeczno-ekonomiczna wraz ze strukturalnym wsparciem dla Biura Analiz Fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego”. Realizujemy je w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO Priorytet 4. 

 

Jak zauważa sama autorka raportu: Decyzja o założeniu własnej firmy to bez wątpienia odważny krok, który wymaga odpowiedniego przygotowania (…) Kluczowym elementem, o którym powinni pamiętać przyszli przedsiębiorcy, bez którego nie da się dobrze prowadzić firmy jest odpowiedni plan i prawidłowo obrana strategia. Początkujący przedsiębiorca będzie także musiał zastanowić się nad doborem odpowiedniej formy prowadzenia działalności, która powinna uwzględniać kwestie związane z jego osobistą odpowiedzialnością, przyszłymi rozliczeniami podatkowymi czy wymaganiami związanymi z rejestracją formy prawnej. Każdy z przedsiębiorców był kiedyś na etapie zakładania swojego pierwszego biznesu i z perspektywy czasu stwierdzi, że gdyby wiedział, tyle ile wie dzisiaj, niektóre z podejmowanych decyzji i działań wyglądałyby zdecydowanie inaczej (…) Zadbajmy jednak już na samym początku o teoretyczną wiedzę związaną z prowadzeniem działalności i odpowiednio przygotujmy się do jej założenia a kolejny niezbędny element w postaci praktycznych umiejętności pozwoli dodatkowo wzmocnić pozycję naszej firmy na rynku, dzięki czemu my sami osiągniemy poczucie spełnienia i satysfakcji z tego co stworzyliśmy.

Oddajemy do Waszych rąk niniejsze opracowanie licząc, że pomoże zbudować jeśli nie nowe biznesowe imperia, to przynajmniej kolejne, dobrze funkcjonujące firmy, czego życząc owocnej lektury, gorąco Wam życzymy!

 

/kt/

 
 
 

Zadanie: Edukacja społeczno-ekonomiczna wraz ze strukturalnym wsparciem dla Biura Analiz Fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego realizowane jest dzięki finansowemu wsparciu przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Ostatnie aktualności