Spotkanie wtorkowe po raz 16-ty. CPK i o tym na co powinni się wybrać do kina miłośnicy historii

Za nami kolejne, 16. wydarzenie w ramach cyklu „Spotkania wtorkowe”. Tym razem dyskutowaliśmy o znaczeniu gospodarczym i geopolitycznym Centralnego Portu Komunikacyjnego. Poruszyliśmy też temat najnowszych filmów o polskiej historii, czyli „Powstaniec 1863” w reż. Tadeusza Syki oraz „Kos” w reż. Pawła Maślona.

 

Czy Centralny Port Komunikacyjny (CPK) to cywilizacyjny skok naszego kraju ku przyszłości i dziejowa szansa na rozwój czy też niepotrzebna fanaberia? O tym rozmawialiśmy, podczas spotkania, które odbyło się, a jakże we wtorek, 30 stycznia. Ważąc różne argumenty, które prezentowali Mateusz Łukomski i Dominik Saczko, doszliśmy do konkluzji, że warto, a wręcz trzeba kontynuować prace nad tym projektem. Jednocześnie trzeba go realizować mądrze i w oparciu o realne potrzeby i możliwości.

Drugi wątek jakim się zajęliśmy to dwa filmy historyczne, których premiera miała miejsce w naszych kinach. Nie chcą Wam psuć przyjemności z ich oglądania napiszemy tylko, że warto obejrzeć zarówno „Powstańca 1863” jak i „Kosa”. Obydwa filmy na to zasługują, co więcej mogą wywołać ciekawą dyskusję nie tylko na temat naszej historii ale także zdemitologizować pewne osoby i przekonania.

Do zobaczenia w lutym!

Przypominamy, że #SpotkaniaWtorkowe są organizowane w Centrum Myśli Narodowej przy ul. Baboszewskiej 6/73 w Warszawie.

/red./

Centrum Myśli Narodowej powstało dzięki dofinansowaniu ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego.

Ostatnie aktualności