Akademia Patriotyzmu na półmetku czyli za nami już III zjazd

Nie tak dawno inaugurowaliśmy III edycję Akademii Patriotyzmu, tymczasem wczoraj kończąc III jej zjazd osiągnęliśmy półmetek projektu. Tym razem w weekend 22-23 października br gościliśmy na ziem małopolskiej. Słuchacze tym razem mieli zajęcia związane z negocjacjami i wystąpieniami publicznymi. Nie zabrakło także zajęć związanych z historią i dyskusji na temat współczesnego patriotyzmu.

Redaktor Katarzyna Wysocka podczas Warsztatów kompetencji medialnych- Jak pisać by być czytanym? mówiła o zasadach rządzących pracą dziennikarza internetowego. Przybliżała pojęcia takie jak SEO, słowa i frazy kluczowe i wiele innych zagadnień przydatnych w pracy współczesnych dziennikarzy. Tomasz Dudek wprowadził natomiast słuchaczy Akademii w świat konspiracji i klimat opozycji antykomunistycznej wygłaszając wykład pt. „Solidarność Walcząca. Powstanie, historia, spuścizna”. Zwieńczeniem pierwszego dnia był wykład oraz dyskusja przygotowana przez prezesa Centrum Grabskiego, dr. Krzysztofa Tenerowicza pt. Współczesny patriotyzm, między tradycją a nowoczesnością.

Drugi dzień zjazdu to wykład z elementami warsztatu Jak skutecznie negocjować? Podczas jego trwania Piotr Wasilewski w praktyczny sposób przedstawiał techniki negocjacyjne, słuchacze próbowali je natomiast praktycznie wykorzystywać podczas zajęć praktycznych. Zwieńczeniem zjazdu były warsztaty przeprowadzone przez dr hab. Klaudię Cymanow- Sosin pt. Wystąpienia publiczne czyli jak oczarować słuchaczy? Pomimo, że kończyły one zjazd, rozgrzały jego uczestników do przysłowiowej „czerwoności”. Zaangażowanie, mnóstwo praktycznych porad oraz towarzyszące zajęciom emocje to słowa, które najlepiej opisują ich przebieg. Kończąc zjazd jego uczestnicy już snuli przypuszczenia co na nich czeka już za dwa tygodnie. Wtedy właśnie odbędzie się kolejne spotkanie w ramach projektu, na które wszystkich uczestników gorąco zapraszamy. Przy tej okazji dziękujemy za wsparcie naszemu darczyńcy fundacji Revimine.

/mt/

Ostatnie aktualności