Centrum Myśli Narodowej inauguruje swoją działalność!

Kolejny z naszych projektów nabiera realnych kształtów. Mowa tu o powstającym Centrum Myśli Narodowej (CMN), które zainaugurowało swoją działalność. Jego siedziba znajduje się przy ul. Baboszewskiej 6 na warszawskim Wierzbnie.

Przez wiele lat Centrum Grabskiego swoją aktywność koncentrowało głównie w Krakowie. Od pewnego czasu coraz mocniej działamy także w stolicy. Po kilku projektach adresowanych przede wszystkim do uczniów i studentów – jak Akademia Samorządu, Akademia Patriotyzmu czy październikowy Kongres Młodych – przyszła pora na nieco bardziej „stacjonarne” działanie. CMN ma być miejscem ideowych dyskusji i projektów realizowanych w duchu patriotycznym i konserwatywnym. Ma stanowić punkt zborny dla tych, którym wartości patrona Fundacji są bliskie. Powstanie Centrum Myśli Patriotycznej możliwe było dzięki dofinansowaniu ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego.

Centrum to odpowiedź na obserwowany od pewnego czasu renesans myśli narodowej i konserwatywnej. Jakkolwiek nie zawsze przybiera on dojrzałą postać, to niewątpliwie jest Polsce potrzebny. Propaństwowe myślenie, a przede wszystkim działanie, budowa świadomych i patriotycznych elit czy działalność ekspercka oraz edukacyjna to nasz cel. Już niebawem Fundacja zamierza reaktywować realizowane kiedyś „Spotkania z ekonomią” i „Spotkania z historią”. W planach jest także kolejna edycja Akademii Patriotyzmu i szereg innych działań, o których nie omieszkamy już niebawem poinformować.

Ostatnie aktualności