Finał II edycji Akademii Samorządu 2021 za nami!

Co to był za zjazd! Wielki Finał Akademii Samorządu okazał się ponownie czasem zdobycia praktycznej wiedzy, świetnych warsztatów i prelekcji, dobrej dawki humoru i refleksji, która jest wynikiem przyjaźni i świetnych relacji, jakie nawiązali uczestnicy projektu przez ostatnie sześć zjazdów. VI Zjazd rozpoczął się w czwartek 18 listopada br. a zakończył rozdaniem dyplomów i wspólnym obiadem w niedzielę 21 listopada br. Te cztery dni na pewno zostaną na długo z absolwentami Akademii Samorządu!

Finał Akademii Samorządu rozpoczął się w czwartkowy wieczór (18 listopada br.) od spotkania z Prezesem Fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego – dr. Krzysztofem Tenerowiczem. Przybliżył on uczestnikom wykładu temat polityki, gospodarki, samorządu w odniesieniu do polskiej transformacji po 1989 r. Drugi dzień VI finałowego zjazdu Akademii Samorządu rozpoczął się pracą nad raportem końcowym. Dokument ten będzie dostępny na naszej stronie internetowej. Prace zajęły sporo czasu, a uczestnicy projektu wykazali się dużym profesjonalizmem i pracowitością. Dzień zakończył się prelekcją nt. przyszłości edukacji w Polsce. Wykład poprowadził Pan Paweł Zanin z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w Polsce. Wnioski i spostrzeżenia z tego spotkania na pewno znajdą się w raporcie końcowym projektu. Po wspólnej kolacji uczestnicy mieli czas na integrację i odpoczynek.

Drugi dzień VI zjazdu Akademii Samorządu rozpoczął się spotkaniem z Panem Dyrektorem Filipem Chrzanowskim – Pełnomocnikiem Zarządu ds. Strategii Projektów Rozwojowych w PKP S.A. Tematem wykładu była „Polska kolej – wczoraj, dziś i jutro”. Uczestnicy poznali mnóstwo ciekawostek związanych z tą branżą. To był jednak dopiero początek aktywności sobotniego dnia. Kolejnym punktem w harmonogramie było spotkanie z mecenasem Karolem Pietrasem – członkiem zarządu NASK S.A. Temat dyskusji to cyberbezpieczeństwo w trzecim sektorze. Uczestnicy poznali wiele cennych wskazówek, które uchronią nas przed atakami hakerskimi. Samorząd to jeden z kluczowych aspektów Akademii Samorządu, a na tym zjeździe jego realia i zadania przybliżył nam Pan Mateusz Targoś – Zastępca Prezydenta Miasta Mysłowice. Po tak aktywnym i pracowitym dniu uczestnicy „ASa” zasłużyli na chwilę dla siebie. Ten wieczór przywołał w naszej pamięci wszystkie chwile, które mogliśmy razem przeżyć dzięki temu projektowi.

Ostatni dzień finałowego zjazdu Akademii Samorządu rozpoczął się od spotkania z wyjątkowym gościem, a był nim Pan Minister Adam Andruszkiewicz – Sekretarz Stanu w Kancelarii Premiera. Pan Minister znany jest z wielkiej przychylności dla młodych społeczników, dlatego też jako jeden z najmłodszych polskich polityków przekazał swoją wiedzę na temat działalności społeczno-politycznej, która jest pokłosiem ogromnego doświadczenia Ministra Adama Andruszkiewicza. To była ostatnia prelekcja zamykająca cykl naszych sześciu spotkań. Po niej nadszedł czas na oficjalne zakończenie Akademii Samorządu 2021. Absolwenci tego projektu zostali nagrodzeni specjalnym certyfikatem YouthPass honorowanym w całej Unii Europejskiej oraz upominkami. Uczestnicy, którzy nie opuścili żadnego spotkania, otrzymali nagrody specjalne, a organizatorzy i koordynatorzy projektu zostali nagrodzeni ogromnymi brawami i podziękowaniami za swoją pracę na rzecz naszej społeczności. Jedno jest pewne – ten projekt jest początkiem czegoś wielkiego!

Ostatnie aktualności