Kwietniowe „Spotkanie wtorkowe”- spotkanie z prof. Rafałem Łatką

25 kwietnia, 2023 roku odbyło się kolejne, już dziesiąte z cyklu „Spotkań wtorkowych”. Tym razem w Centrum Myśli Narodowej gościliśmy prof. dr. hab. Rafała Łatkę. Nasz gość to wybitny specjalista z zakresu badań na historią Kościoła w PRL, a jednocześnie długoletni ekspert naszej fundacji.

 

Temat prelekcji wygłoszonej przez prof. Łatkę to „O wiele więcej niż duszpasterstwo. Rola Kościoła katolickiego w ostatniej dekadzie PRL”. Sporo czasu i miejsca w wykładzie naszego gościa poświęcił on dwóm wybitnym duszpaszterzom, Kardynałowi Wyszyńskiemu oraz Karolowi Wojtyle, późniejszemu Papieżowi i świętemu Janowi Pawłowi II. Szczególne zainteresowanie uczestników budziły też sposoby walki z Kościołem, jakie podejmował aparat bezpieczeństwa PRL oraz ich następstwa, na czele z tragicznymi okolicznościami śmierci księży, w tym ks. Jerzego Popiełuszki.

#SpotkaniaWtorkowe są organizowane w Centrum Myśli Narodowej przy ul. Baboszewskiej 6/73 w Warszawie.

Przypomnijmy, że Centrum Myśli Narodowej powstało dzięki dofinansowaniu ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego.

 

/kt/

 

Ostatnie aktualności