Listopadowa Akademia Patriotyzmu – zjazd V

Czas biegnie nieubłaganie. Ostatni weekend to już V zjazd Akademii Patriotyzmu (AP). Zebrani w podmiechowskich Racławicach słuchacze AP tym razem sporo czasu spędzili ucząc się jak sobie radzić z kryzysem.

 

Ten ostatni, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, ma wiele odmian. Jedną z nich są problemy gospodarcze, innym społeczne, jeszcze innym, o czym boleśnie się przekonujemy agresja militarna, a więc wojna i jej następstwa. Z zakresie pierwszego z tematów pouczające było spotkanie z dr. Piotrem Cymanowem, który tłumaczył jak być skutecznym przedsiębiorcą, nawet w czasach kryzysu. Niedzielne zajęcia, prowadzone przez por. Bartosza Borkowskiego, oficera WOT to natomiast swoisty poradnik jak radzić sobie w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Te ostatnie zajęcia to także podstawy obrony cywilnej czy też ABC pierwszej pomocy. Jak dowodzi sytuacja na Ukrainie warto inwestować w wiedze także i z tego zakresu.

Weekend uzupełniło spotkanie warsztatowe z dr hab. Klaudią Cymanow-Sosin, będące drugą częścią rozpoczętych na zjeździe październikowym warsztatów kompetencji medialnych: Wystąpienia publiczne czyli jak oczarować słuchaczy? Praktyczne zajęcia, wzbogacone doświadczeniami doświadczonego wykładowcy to zdecydowanie coś co trafia w potrzeby słuchaczy. Jak przekonuje jeden z uczestników, Mateusz Łukomski:

Seria takich zajęć pozwala nam się „otworzyć”. Zapomnieć o obecności kamery czy mikrofonu, stać się naturalnym i mówić w sposób, który pozwala odbiorcy zobaczyć nas takimi jakimi rzeczywiście jesteśmy. W tym zakresie nic nie zastąpi praktyki, ale coś co jest do niej wstępem to właśnie takie zajęcia.

Przed słuchaczami projektu jeszcze jeden, ostatni zjazd. Będzie on zarazem finałem Akademii. Dodajmy, że dzięki wsparciu darczyńcy, Fundacji Revimine udział w projekcie jest dla słuchaczy całkowicie darmowy, Organizatorem projektu jest Fundacja Centrum im. Władysława Grabskiego.

 
 
 

/mt/

Ostatnie aktualności