Marcowe „Spotkanie wtorkowe”

Za nami już dziewiąte spotkanie projektu Centrum Grabskiego, z cyklu „Spotkania wtorkowe”. Tym razem, we wtorek 28. marca rozmawialiśmy o dziedzictwie św. Jana Pawła II i obronie jego dobrego imienia przed fałszywymi oskarżeniami.

To w jaki sposób w ostatnich tygodniach jest szargane dobre imię św. Jana Pawła II musi budzić sprzeciw i wywoływać dyskusję na temat braku odpowiedzialności za słowo. Rodzi także pytania o granice wolności słowa w sytuacji gdy ta ostatnia nie stanowi wartości, a jedynie oręż w ideologicznej wojnie przeciw wartościom i tradycji. O tym wszystkim dyskutowaliśmy w gronie sympatyków i przyjaciół CMN i fundacji Centrum im. Władysława Grabskiego. Dostrzegliśmy także pozytywy zaistniałej sytuacji, bowiem bezpardonowy i nieuczciwy atak na Jana Pawła II bez wątpienia wyrwał z bierności i zmobilizował wielu spośród nas do działania i zaangażowania w sprawy społeczne.

#SpotkaniaWtorkowe są organizowane w Centrum Myśli Narodowej przy ul. Baboszewskiej 6/73 w Warszawie. Kolejne jubileuszowe spotkanie odbędzie się 25 kwietnia 2023 r. o godz. 18:00 z prof. Rafałem Łatką.

Przypomnijmy, że Centrum Myśli Narodowej powstało dzięki dofinansowaniu ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego.

 
 

/kt/

Ostatnie aktualności