Młodzieżowa Sztuka Dyplomacji. Jeszcze można wziąć udział w naszym konkursie

Młodzieżowa Sztuka Dyplomacji oo inicjatywa stworzona dla uczniów szkół średnich oraz studentów, która skupia się na kształceniu młodego pokolenia w zakresie dyplomacji, polityki zagranicznej oraz jej szerokich aspektów polityczno-społecznych. Projekt wspiera również promocję Polski na arenie międzynarodowej, historii i kultury naszego państwa. Projekt finansowany jest ze środków Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2030″.

Na MSD złożyły się cztery intensywne zjazdy, które odbywały się w wyznaczone weekendy. Łącznie w każdym ze zjazdów wzięło udział 30 młodych osób z całej Polski! Każdy weekend spędzony na MSD niósł za sobą spotkania z autorytetami szeroko rozumianej dyplomacji i polityki zagranicznej. Uczestnicy zjazdów mieli okazję uczestniczyć w wielu prelekcjach, warsztatach i spotkaniach z gośćmi specjalnymi, a także interesujących wydarzeniach, jak np. konferencja państw Trójmorza, GenFree oraz wizyta w Ambasadzie Węgier.

Podczas licznych prelekcji poruszone zostały tematy dotyczące dyplomacji kulturalnej, protokołu dyplomatycznego, dress code, a także udało się wysłuchać wykładów urzędników Ministerstwa Spraw Zagranicznych i pracowników Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wśród gości Młodzieżowej Sztuki Dyplomacji znaleźli się m.in. polski konsul w Norwegii w latach 2013-2019 Sławomir Kowalski oraz poseł na Sejm RP, przewodniczący sejmowej komisji ds. polityki zagranicznej Radosław Fogiel.

Podczas trwania projektu uczestnicy byli również włączeni w prace nad niezbędnikiem wiedzy o Polsce, który będzie promował historię, tradycję i dokonania naszego kraju za granicą, w szczególności wśród młodych mieszkańców państw ościennych. W tym celu przygotowaliśmy konkurs Wiedzy o Polsce, który składa się z kilkunastu pytań konkursowych, które dotyczą kultury, geografii, polityki i podstawowych informacji o Polsce. Skierowany jest do osób nieposiadających obywatelstwa polskiego mieszkających za granicą lub w Polsce. Zgłoszenia konkursowe wysyłać można do 28 października poprzez formularz zgłoszeniowy – https://docs.google.com/forms/d/1HjEPXDVjUSUUFaI-LSa9-dniU_j5Fo5TPQBNz_dNmno/edit#responses

Organizatorzy przewidzieli nagrody dla pięciu zwycięzców konkursu – bony podarunkowe o wysokości 1000 zł. Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie lub zachęcenia swoich zagranicznych znajomych do wypełnienia konkursu!

Ostatnie aktualności