V zjazd Akademii Samorządu za nami – tak intensywnie jeszcze nie było!

O różnorodności tematycznej i obszerności spotkań w ramach V zjazdu Akademii Samorządu 2021 niech świadczy fakt, że rozpoczął się on w piątek (15.10.2021) od spotkania z Ministrem Arkadym Rzegockim, a zakończył niedzielną prelekcją srebrnego medalisty olimpijskiego Arkadiusza Onyszko. Przez cały weekend uczestnicy projektu mieli okazję zapoznać się z zagadnieniami społecznej odpowiedzialności biznesu, sztuki skutecznej argumentacji i prowadzenia dyskusji oraz samorządności i polityki zagranicznej.

W piątek trzydziestka młodych uczestników – liderów lokalnych społeczności społeczności z całej Polski rozpoczęła V zjazd Akademii Samorządu od spotkania z Ministrem Arkadiuszem Rzegockim – Szefem Służby Zagranicznej. Podczas dyskusji dotknięto zagadnień dyplomacji kulturalnej, wizerunku Polski na arenie międzynarodowej i działalności rządu na rzecz Polaków mieszkających za granicą. Po świetnym spotkaniu z Panem Ministrem nadszedł czas na niezwykle ciekawe warsztaty z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Cenną wiedzę z tego obszaru przekazał doświadczony szkoleniowiec – Prezes Zarządu CoachWise S.A – Pan Paweł Sopkowski.

Drugi dzień nie odstawał od reszty. Od samego rana uczestnicy naszego projektu brali udział w szkoleniu nt. sztuki skutecznej argumentacji. Cennych i niezwykle budujących rad udzielił Pan Jakub Podgajnik z Akademii Retoryki. Zdobyta wiedza na pewno okaże się niezwykle przydatna w przyszłości – szczególnie dlatego, że z dyskusjami na argumenty mamy do czynienia praktycznie codziennie. Następnym punktem dnia była prelekcja Pana Przemysława Kulika – Menedżera ds. CSR w Banku Gospodarstwa Krajowego. Głównymi tematami poruszonymi podczas wykładu był rozwój przedsięwzięć zaangażowanych społecznie, budowanie wartości organizacji oraz praca w sektorze bankowym. Na koniec dnia Uczestnicy AS mieli okazję wzięcia udziału w warsztatach na temat zarządzania czasem i metod pracy w organizacji projektowej, które poprowadził Piotr Wasilewski – współprzewodniczący Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem.

Ostatni dzień rozpoczął się od pracy w grupach i wypracowaniu konkretnych rozwiązań dot. współpracy młodych ludzi z decydentami. Następnie uczestnicy mieli przyjemność poznać Pana Arkadiusza Onyszkę – srebrnego medalistę olimpijskiego z Barcelony, radnego powiatu łęczyńskiego. Prelegent opowiedział uczestnikom spotkania o swoich doświadczeniach związanych z piłką nożną oraz o szansach i wyzwaniach jakie czekają w jednostkach samorządowych i nie tylko. Okazało się, że sport i samorządność mają ze sobą wiele wspólnego ze względu na pracę zespołową czy też dążenie do celu.

Po wspólnym obiedzie uczestnicy zakończyli V zjazd Akademii Samorządu 2021. Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania, dlatego odliczamy czas do ostatniego już zjazdu, który odbędzie się w listopadzie. Do zobaczenia wkrótce!

Ostatnie aktualności