Wyjątkowe miejsca i inspirujący Goście – IV zjazd Akademii Samorządu 2021 za nami!

Dwa ministerstwa, cztery prelekcje ze specjalistami, intensywna praca w grupach oraz duża dawka pozytywnej energii, czyli w skrócie IV zjazd Akademii Samorządu! Uczestnicy projektu mieli okazję zobaczyć od środka jak wygląda praca w Ministerstwie Spraw Zagranicznych oraz w Ministerstwie Edukacji i Nauki. Nie zabrakło czasu na odrobinę historii, zdobycie wiedzy od najlepszych specjalistów oraz integrację.

 

Zjazd rozpoczął się w piątek, 10 września br. od wizyty w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. W tym miejscu organizatorzy projektu kierują głębokie podziękowania dla Pana Ministra Szymona Szynkowskiego vel Sęka, dzięki któremu mieliśmy okazję poznać MSZ od środka. Po rozmowie Pan Minister Szynkowski vel Sęk oprowadził uczestników Akademii po gmachu, przekazując szeroką wiedzę nt. pracy w tym miejscu. Następnym punktem dnia było spotkanie z Dyrektorem Generalnym Ministerstwa Edukacji i Nauki – Panem Sławomirem Adamcem. W ramach spotkania przewidziano także wizytę w Mauzoleum Walki i Męczeństwa, które przypomina o historii tego miejsca. Warto zaznaczyć, że budynek Ministerstwa Edukacji i Nauki to jedno z nielicznie ocalałych miejsc w Warszawie po II Wojnie Światowej. Bardzo aktywny dzień zakończył się znakomitym wykładem Pana Andrzeja Byszewskiego o historii i przyszłości internetu.

Drugi dzień zjazdu rozpoczął się od warsztatów kreatywnych, które poprowadził Pan Michał Pariaszewski – Dyrektor Departamentu Rozwiązań Innowacyjnych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Zajęcia przeniosły uczestników do świata innowacji, gdzie mieli okazję opracować nowoczesne rozwiązania, które mogłyby zostać wprowadzone do aplikacji mObywatel. W dalszej części dnia prowadzone były liczne warsztaty i gry integracyjne. Uczestnicy mieli także okazję do intensywnej moderowanej pracy w grupach, kształcąc umiejętności pracy w zespole – bardzo potrzebne dzisiaj na rynku pracy.

Ostatniego dnia zjazdu Akademii Samorządu odbyło się spotkanie z Panią Katarzyną Kucharek – Prezes Fundacji Grupy PKP. Podczas prelekcji poruszono wiele tematów. Do najważniejszych z nich należała społeczna odpowiedzialność biznesu, działalność fundacji oraz całej Grupy PKP, a także rola silnego lidera w organizacjach pozarządowych. Po spotkaniu nadszedł czas na krótkie podsumowanie zjazdu i zdobytej przez weekend wiedzy.

Ostatnie aktualności