Za nami IV zjazd Akademii Patriotyzmu!

Już po raz czwarty młodzi słuchacze z całej Polski brali udział w zjeździe Akademii Patriotyzmu, który odbył się 5-6 listopada w Dosłońcu-Racławicach koło Miechowa. Gośćmi spotkania byli: mecenas Zuzanna Młynarska, publicysta i prawnik Kajetan Rajski oraz historyk i politolog dr Andrzej Krzystyniak.

 

Uczestnicy rozpoczęli spotkanie od warsztatów pt. “Prawo. Co powinien wiedzieć świadomy obywatel?” poprowadzonych przez mecenas Zuzannę Młynarską, która nie tylko w teorii opowiedziała o pracy mediatora, ale przede wszystkim sprawiła, że słuchacze na własnej skórze mogli przekonać się o tym, jak wyglądają mediacje. Mieli okazję spróbować także swoich sił w rozwiązywaniu spornych i problematycznych kwestii.

Sobotnie zajęcia to także spotkanie z publicystą i prawnikiem, Kajetanem Rajskim, który wygłosił wykład pt. “Historia w służbie polityki czy polityka w służbie historii?”. Temat prelekcji tak bardzo zainteresował uczestników, że zakończył się burzliwą dyskusją na temat tego, jak zachęcić młodych ludzi do zainteresowania się historią.

Niedziela okazała się jeszcze bardziej emocjonującym dniem pod względem bogactwa dyskusji i wymiany doświadczeń. Wszystko to za przyczyną poprowadzonych przez dr Andrzeja Krzystyniaka dwóch wykładów pt. “Trudne czy łatwe sąsiedztwo czyli relacje polsko- niemieckie po 1989 roku” oraz “Polityka historycznie na przykładzie Śląska i Ziem odzyskanych po II wojnie światowej”.

Akademia Patriotyzmu to projekt, którego tegoroczna edycja jest już trzecią po 2019 i 2021 roku. Jego organizatorem jest Fundacja Centrum im. Władysława Grabskiego. Organizowana jest dzięki wsparciu Fundacji Revimine. Udział w zjazdach, dzięki wspomnianemu wsparciu jest dla słuchaczy całkowicie darmowy.

 

/mt/

Ostatnie aktualności