18. spotkanie wtorkowe. Bilans 20-tu lat Polski w Unii Europejskiej

Ostatniego dnia miesiąca, 30. kwietnia 2024 roku już po raz osiemnasty spotkaliśmy się w Centrum Myśli Narodowej na kolejnym „spotkaniu wtorkowym”. Tym razem spotkanie współpracowników i sympatyków naszej fundacji poświęcone było dyskusji na temat jubileuszu 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej, które to wydarzenia miało miejsce 1 maja 2004 roku.

Dyskusja prowadzona przez Mateusza Łukomskiego skupiła się na bilansie ostatnich dwóch dekad. Dyskusja dotyczyła zarówno niezwykle korzystnego wymiaru rozwoju infrastrukturalnego i gospodarczego ale także kryzysu w jakim znalazła się aktualnie Unia. Nowe wyzwania, wygenerowane chociażby przez „gorącą” fazę wojny na Ukrainie, kryzys imigracyjny oraz brak konsensusu co do militarnego aspektu funkcjonowania struktur unijnych to nowe wyzwania jakie stoją przed UE oraz krajami członkowskimi.

W drugiej części spotkania omówiliśmy także wątek związany z wymiarem ustawodawczym i traktatowym, z uwzględnieniem kontekstu kolejnej rocznicy uchwalenia przez nasz kraj Konstytucji 3. maja.

Przypominamy, że „Spotkania wtorkowe” są okazją do dołączenia do grona naszych sympatyków i współpracowników, a organizowane są w Centrum Myśli Narodowej przy ul. Baboszewskiej 6/73 w Warszawie. Wszystkich chętnych zapraszamy do odwiedzenia naszej siedziby!

 

/red./

Centrum Myśli Narodowej powstało dzięki dofinansowaniu ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego.

Ostatnie aktualności